KONST / Ramar / Ram 3901330
*
nr 390 1330
Ram
Sent 1800-tal, Innermått, 52 x 40
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 12:15:48
1
500 kr
12/12 15:55:00
2
400 kr
12/12 15:56:06
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: innermått ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:28
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:07
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
*
Ram
nr 390 1330
Ram
Sent 1800-tal, Innermått, 52 x 40
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/12 12:15:48 | 1 | 500 kr |
12/12 15:55:00 | 2 | 400 kr |
12/12 15:56:06 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: innermått ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55 -
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:28
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:07 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06